Sprawdź nowe oferty i znajdź pracę swoich marzeń.
Porozmawiajmy o Twoich potrzebach rekrutacyjnych.
Pomożemy Ci zatrudnić najlepszych pracowników lub znaleźć pracę Twoich marzeń.
Im szybciej zrozumiesz, co chcesz zrobić, tym szybciej to osiągniesz.”– Jeff Weiner, CEO LinkedIn
Jeśli podczas rozmowy kwalifikacyjnej zadasz inteligentne pytania, z pewnością zostaniesz zapamiętany. Co prawda nie zagwarantuje ci to otrzymania pracy, ale twój przyszły pracodawca przekona się, że na dane stanowisko aplikujesz nieprzypadkowo.
Pytania, które zadasz rekruterowi, mają pokazać mu, że dobrze przygotowałeś się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz chcesz rozwijać się w firmie i wnieść do niej nową jakość. Pamiętaj jednak, że granica między pewnością siebie a bezczelnością jest bardzo cienka – wiele zależy od tego, o co spytasz podczas spotkania i w jakim stylu to zrobisz. Liczy się nie ilość pytań, lecz ich jakość. Rozmowa rekrutacyjna to nie test, gdzie zakreślasz odpowiednie kwadraciki, tylko dialog, który pozwala kandydatowi zaprezentować się w odpowiedni sposób. Pamiętaj, że pytania na rozmowie kwalifikacyjnej zadaje nie tylko pracodawca – to też szansa dla ciebie, by dowiedzieć się jak najwięcej o twoim przyszłym miejscu pracy. Bądź jednak ostrożny – jeśli zadasz niewłaściwe pytania, może „zjeść cię” stres, a to sprawi, że zrobisz wrażenie osoby natarczywej i roszczeniowej, nie zaś zaangażowanej i zainteresowanej!
Jak już wspomnieliśmy, rozmowa o pracę to szansa, by zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać potencjalnemu pracodawcy, że chcesz współtworzyć firmę i rozwijać się na nowym stanowisku. Zyskasz zatem w oczach rozmówcy, pytając o czekające cię wyzwania oraz wspominając, że w pracy cenisz konstruktywną informację zwrotną. Ponadto, pytając o ścieżkę kariery oraz plany rozwoju zespołu i całej firmy, pokażesz, że chcesz z zapałem rozpocząć realizację nowych celów. Nie krępuj się i spytaj, dlaczego zwolniło się stanowisko, na które aplikujesz. Wyślesz w ten sposób sygnał, że wyciągasz wnioski i uczysz się na błędach – najlepiej swoich poprzedników. Zanim nastąpi rozmowa kwalifikacyjna, poświęć trochę czasu na przygotowanie kilku konkretnych pytań dotyczących firmy – w ten sposób pokażesz pracodawcy swoje zaangażowanie i gotowość do związania się z nim na dłużej.
Przyjrzyj się poniższym pytaniom rekrutacyjnym i sprawdź, które z nich wykorzystać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Po rozmowie kwalifikacyjnej nie czekaj biernie na kontakt ze strony pracodawcy. Dzięki tym wskazówkom dowiesz się, jak uzyskać informację zwrotną, a może nawet przyśpieszyć proces rekrutacji – z korzyścią dla siebie.
Sprawdź najlepsze oferty pracy na naszej stronie internetowej.
Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy.