Sprawdź nowe oferty i znajdź pracę swoich marzeń.
Porozmawiajmy o Twoich potrzebach rekrutacyjnych.
Pomożemy Ci zatrudnić najlepszych pracowników lub znaleźć pracę Twoich marzeń.
Praca Cloud Engineera jest niezwykle zróżnicowana oraz interesująca i w dużym stopniu wpływa na skuteczne wykorzystanie wielu operacji komputerowych. Cloud Engineer nadzoruje obsługę procesów opartych na chmurze, a także migrację innych. Już od dłuższego czasu zapotrzebowanie na wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów jest wysokie.
W zakres kompetencji Cloud Engineera wchodzą różne obowiązki, w tym:
Odnoszący sukcesy Cloud Engineer bez wątpienia powinien być wysoko wykwalifikowany w zakresie technologii. Wiele osób na tym stanowisku może wykazać się szerszą wiedzą, która nie ogranicza się do zasad przetwarzania danych w chmurze. Dobra orientacja w zagadnieniach, takich jak bezpieczeństwo w sieci, zasoby komputerowe, aplikacje oraz znajomość rynku, na którym działa firma, będą postrzegane jako duże atuty. Dobry Cloud Engineer jest w stanie skutecznie komunikować się z innymi, także tymi, którzy mają mniej techniczne nastawienie. Raportowanie o rozwoju dla kierownictwa wyższego szczebla będzie dużą częścią pracy na tym stanowisku, podobnie jak negocjacje z dostawcami i innymi zainteresowanymi stronami. Warto również zauważyć, że nawet najlepsi w tej dziedzinie mają świadomość, że nieustannie się uczą. Zdarza się, że Cloud Engineer pracuje sam, zaś w innych przypadkach jako członek zespołu. Na tym stanowisku niezbędna jest umiejętność pracy pod presją, ponieważ różne obszary działalności firmy będą oczekiwać od specjalisty szybkich i zdecydowanych rozwiązań. Osoby pracujące na pozycji Cloud Engineer są zdeterminowane i skoncentrowane oraz bardzo biegłe w rozwiązywaniu nawet najbardziej złożonych problemów.
Istnieje kilka uznanych programów afiliacyjnych, które mogą pomóc w ubieganiu się o stanowisko Cloud Engineera. Obejmują one między innymi Amazon Web Services, IBM, Microsoft Azure i Google Cloud. Praktyczna znajomość niektórych z poniższych aplikacji: Linux, Python, Java, Golang, Rust, Linux, Networking, Server Management, Docker i Kubernetes (K8s) mogą być pomocne przy aplikacji na takie pozycje. Podczas ubiegania się o pracę na stanowisku Cloud Engineera ważne mogą okazać się formalne kwalifikacje akademickie. Stopień licencjata jest często wymogiem, najlepiej na kierunkach pokrewnych inżynierii komputerowej, zarządzaniu systemami informatycznymi, informatyce, technologii informatycznej lub inżynierii. Inne kwalifikacje we wszystkich obszarach, które dotyczą chmury, również będą postrzegane jako korzystne.
W zdobyciu pracy jako Cloud Engineer może pomóc wcześniejsze pełnienie rozmaitych ról. Należą do nich stanowiska takie jak: Cloud Architect, Cloud Software Engineer, Cloud Security Engineer oraz zarówno Front-End, jak i Back-End Developer. Osoby na stanowisku Senior Cloud Engineer ponoszą większą odpowiedzialność niż osoby na stanowisku średniego szczebla i często bardziej skupiają się w swojej pracy na dzieleniu się dobrymi praktykami, odzyskiwaniu danych po awarii, ciągłości biznesowej i zgodności.
Jak przystało na tak poszukiwaną rolę, pensje i pakiety świadczeń dla doświadczonych Cloud Engineerów są wysokie.
Sprawdź najlepsze oferty pracy na naszej stronie internetowej.
Chcesz porozmawiać z nami o swoich potrzebach rekrutacyjnych?
Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy.